Loengud

Mis toimub? Raul Rebase loeng avab uusi vaatenurki ühiskonnas või valdkonnas toimuvast, üllatab ja paneb kuulajad mõtlema. Loengu eesmärk on, et oleks huvitav. Ettevõtted kasutavad selliseid loenguid inimeste inspireerimiseks ning silmaringi avardamiseks suve- või talvepäevadel, aastakoosolekul või ka töönädala sees Zoomi-kohvihommikul.

Teemad, mille vastu kõige enam huvi tuntakse:

    Infosõda

    Sõja ja propaganda mõistmine on praeguses olukorras kõigile oluline. Kuidas ära tunda valeinfot? Kuidas ennast propaganda eest kaitsta? Millist meediat jälgida? – Need ja paljud teised küsimused saavad loengul vastuse.

    Ukraina sõda

    Mis praegu Ukrainas toimub? Millal ja kuidas sõda lõppeb? Raul Rebane on infosõja teooriaid uurinud juba üle 20 aasta ning jälgib tänast sõjaolukorda nii meediaeksperdi kui sotsioloogi vaatevinklist. Loengul mõtestab Raul lahti, miks sõda tekkis, mida mõtleb Putin, millised on võimalikud stenaariumid sõja lõppemiseks ja mida see kõik tähendab meile, Eestile, Euroopale.

    Kriis

    Kriis on olukord, kus mingi uue teguri tõttu on tavapärane tegevus häiritud või võimatu. Kuidas said ettevõtted ja Eesti ühiskond hakkama koroonakriisi ajal? Kas me oleme järgmise kriisi lävel? Millal reageerida ja kuidas ära tunda, kas tegemist on ebamugavuse, õnnetuse või katastroofiga? Raul aitab mõtestada kriisi nii ühiskondlike mõjude taustal kui teie ettevõtte või valdkonna eripäradest lähtuvalt.

    Mis toimub?

    Loeng päevakajalisel teemal. Selgitame ürituse toimumise hetkel ühiskonnas olulisi asjaolusid.

    Meedia erinevad aspektid

    Miks on ajakirjanik kuri? Kuidas meie sõnum õigesti eertisse jõuaks? Milliseid kanaleid valida? Raul Rebane aitab teha selgeks olulised reeglid ja põhimõtted, mis aitavad infokülluses oskuslikumalt orienteeruda.

    Kogukonna lood

    Ei ole midagi väärtuslikumat, kui oma firma/kodukandi üle uhke inimene. Oleme Raul Rebasega käinud erinevates Eesti paikades koolitamas, kuidas rääkida oma lugu. Igal külal, vallal, institutsioonil on palju väärtuslikku, mida kommunikatsioonis rõhutada, et teha naaber või konkurent kadedaks. Üritustel, rituaalidel ja sümbolitel on suur roll kogukonnas ühiste väärtuste loomisel ja hoidmisel. Rauli loeng toob inimesed kokku ja paneb  uhkelt tegutsema oma kogukonna nimel. 

    Töö, puhkus, meelelahutus

    Meelelahutusel on täisväärtuslik koht puhkuse ja töö kõrval. Kõike peab olema võrdselt, et hoida tasakaalus ja terve nii keha kui vaim. Meelelahutus on nagu sõna ütleb meele lahutamine millestki. Meil on vaja oma ajus lahti ühendada töömõtted ja mured. Nagu pideva pinge all jääb haigeks keha, nii väsib ka inimese vaim. Raul Rebane räägib Gerd Kanteri tiimi näitel ja praktiliste kogemuste varal, kuidas töö, puhkeaja ja meelelahutuse planeerimine tagab töö efektiivsuse ja soovitud tulemused.

    Kuidas teha külapoisist olümpiavõitjat?

    Raul Rebane tutvustab võtteid ja mõtteviise, kuidas grupp mehi külapoisist olümpiavõitjat aitas teha. Teadmised, kogemused ja kaine mõistus olid suureks abiks. Eelkõige aga usk, et inimesed on võimelised palju rohkemaks kui nad arvavad. Seda sõltumata tegevusvaldkonnast. Raul üritab veenda, et spordis õpitavad ülikonkurentsimudelid on hästi rakendatavad ka mujal.

    InfosõdaPRAEGU KUUM

    Tänane sõjaolukord maailmas teeb ärevaks ning paneb mõtlema võimalikele mõjudele nii Eestile kui meile indiviidi tasandil. Kuidas sõjaolukorras käituda? Millist meediat jälgida ja millist infot uskuda? Kuidas teha õigeid otsuseid?

       

      Millest on tehtud Sinu kaitsekilp infosõjas?

      Väga tihti me ei tea, et oleme sattunud lugema valeinfot või osutunud infooperatsiooni rünnaku ohvriks. Kuidas ennast propaganda eest kaitsta? Kuidas tunda ära väärinfo narratiive? Kuidas ise oma sõnumeid kõige õigemini kajastada nii meedias kui sotsiaalmeedias?

      Raul Rebane aitab teha selgeks olulised reeglid ja põhimõtted, mis aitavad infokülluses oskuslikumalt orienteeruda.

        “Äratuskell”

        Nimi „äratuskell“ on pärit Gerd Kanteri treenerilt Vesteinn Hafsteinssonilt. See tähendab kas keha või vaimu äratamist võistlusteks või tööks. Meie puhul tähendab see formaat hommikust 30-40 minuti pikkust loengut huvitaval ja aktuaalsel teemal.

        Koroona õpetas firmasid ja institutsioone osavalt kasutama online videovahenduse platvorme ning paljud kasutavad jätkuvalt “Äratuskella” loengud hommikuste veebiseminaridena.

        • RMS Teams
        • RZoom

        Kestus: 40 min + Q&A

        Kutsu Raul Rebane rääkima

        Kui pikka esinemist soovite?
        Loengu pikkus varieerub 40 minutist kuni 1,5 tunnini.

        Kas on teada ürituse toimumise aeg ja koht?
        Kuupäev. Online või kohapeal? Tallinnas või kaugemal?

        Mis teema teid huvitab?
        Iga loeng on uus ja värske. Huvitavaid teemasid lisandub pidevalt.

        Kutsu Raul Rebane rääkima!